Segreguję odpady

Segreguję śmieci – prawidłowy wywóz odpadów dla najmłodszych

Tytuł: W zgodzie z naturą. Segreguję odpady
Autor: praca zbiorowa
Ilustrator: Ola Szpunar
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Seria: W zgodzie z naturą
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 64
Oprawa: miękka

Od najmłodszych lat należy uczyć dzieci, jak ważne jest segregowanie śmieci, a także jak ważny dla środowiska i otoczenia jest prawidłowy wywóz odpadów. Aby jednak ta istotna wiedza była przez dzieci przyswojona jak najlepiej, warto zaaplikować im ją w możliwie jak najbardziej przystępny dla nich sposób. Idealnie sprawdzi się tu bardzo ciekawa książka ”W zgodzie z naturą. Segreguję odpady”.

Dlaczego warto uczyć dzieci, że wywóz odpadów jest ważny?

Dzieci chłoną wiedzę jak gąbki, a wiele umiejętności nabytych w dzieciństwie w późniejszym czasie przenoszą na swoje dorosłe życie. Dlatego też warto od najmłodszych lat przekazywać im wszystkie najważniejsze zasady związane z segregowaniem śmieci i wywozem odpadów.

Idealna książka, która uczy prawidłowej segregacji śmieci przed wywozem odpadów

„W zgodzie z naturą. Segreguję odpady” to ciekawa i bardzo atrakcyjna pozycja czytelnicza dedykowana dzieciom w przedziale wiekowym 6-8 lat. Wiedza zawarta w książce jest dobrze przyswajalna, gdyż w interesujący sposób pokazuje najmłodszym, jak należy dbać o środowisko naturalne oraz jak ważna jest prawidłowa segregacja i wywóz odpadów.

Książka pełna jest różnorodnych aktywności, co pozwala dzieciom na wykorzystanie najlepszego dla nich sposobu przyswajania wiedzy – edukację poprzez zabawę. Każda z zabaw niesie ze sobą nie tylko radość i pozwala na przyswojenie wielu istotnych faktów, ale również pobudza dziecięcą kreatywność, uczy logicznego myślenia czy wspomaga rozwój zdolności manualnych.

Segregacja i wywóz odpadów – ekozabawy dla najmłodszych

Segregacja i wywóz odpadów

Dzieci mają do swojej dyspozycji wiele różnorodnych zadań wymagających od nich rysowania i projektowania, mogą również rozwiązywać zagadki o różnym stopniu trudności i znajdować drogę w krętych labiryntach. „W zgodzie z naturą. Segreguję odpady” to tylko jedna z części wyjątkowej serii przybliżającej najmłodszym wszelkie kwestii związanych z ochroną środowiska naturalnego. Z tej części dzieci dowiedzą się między innymi:

  • do którego kosza należy wrzucać puszki,
  • gdzie powinien trafić karton po mleku,
  • co zrobić ze starą gazetą,
  • gdzie umieścić obierki po warzywach.

To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania książka. Dzieci mogą się dowiedzieć również wielu ciekawych rzeczy odnośnie przetwarzania odpadów. To w interesujący sposób pokaże im, dlaczego trzeba segregować śmieci, aby móc je bez trudności w późniejszym czasie poddać recyklingowi. Dodatkowo ukazane są sposoby na to, jak ograniczyć wywóz odpadów poprzez stosowanie zasad zero waste. Warto zachęcić dzieci do korzystania z książki, aby same mogły się przekonać, dlaczego warto być eko.

Wywóz odpadów w tekście i grafice, czyli jak wzbudzić zainteresowanie dziecka

Książka ”W zgodzie z naturą. Segreguję odpady” to nie tylko zadania i ciekawa dla dzieci treść. To również wiele interesujących grafik wykonanych przez Ole Szpunar. Dzięki ilustracjom wiernie oddającym treść i sens książki dzieci znacznie łatwiej są w stanie przyswoić jej przesłanie. Bez wątpienia największym atutem tej książki jest wykorzystanie wszystkich elementów, które interesują dzieci. Nauka przy wykorzystaniu ciekawych treści i interesujących form jest nie tylko pożyteczna, ale również przyjemna.

Zobacz, jak wykorzystuje się wywożone odpady

Współczesny świat ma bardzo duży problem nie tylko z prawidłową segregacją śmieci, ale również i z dbałością o ekologię. Dlatego wiedzę dotyczącą ochrony środowiska naturalnego trzeba przekazywać dzieciom w ciekawy i przystępny sposób, aby pozostała ona z nimi już na zawsze. Forma eko zabawy niewątpliwie wykształci nawyki, które w znacznej mierze mogą ograniczyć wywóz odpadów z naszych domów. To duża szansa na to, że w najbliższych latach problem związany z zaśmiecaniem Ziemi może ulec zmniejszeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *