przesadzanie drzew

„Sadzenie i przesadzanie drzew i krzewów. Dobór drzew do miasta wobec zmian klimatycznych. Poradnik”, czyli prace w ogrodzie

"Sadzenie i przesadzanie drzew i krzewów w ogrodzie" to poradnik dla profesjonalistów zajmujących się ogrodnictwem.

Autor: Marek Siewniak, Margarita Siewniak

Wydawnictwo: Centrum Dendrologiczne

Seria: Arborystyka, nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

Liczba stron: 165

Jesień to czas, kiedy przygotowanie ogrodu do zimy trwa pełną parą. Wykopujemy rośliny cebulowe, przygotowujemy do zimy oczka wodne i trawniki, zdejmujemy letnie dekoracje, składamy stojące przez cały letni czas stoliki i krzesła, a grill, na którym zrobiliśmy wiele pysznych obiadów czy kolacji, ląduje w garażu. Poradnik Marka i Margarity Siewniak wyczerpująco objaśnia, jak zająć się krzewami i drzewami.

Profesjonalna pielęgnacja ogrodu. Jak zadbać o drzewa i krzewy? Porady ogrodnicze

Pielęgnacja ogrodu trwa przez cały rok. Wiele prac należy wykonać jesienią. W tym czasie to nie tylko przygotowania do zimy, które ciągle nam przypominają, że zaraz już nie będzie chociażby krótkich chwil ciepła, by posiedzieć w ogrodzie. Październik to czas, gdy możemy zastanowić się raz jeszcze nad wizją naszego ogrodu i coś w nim zmienić. Przesadzanie drzew to jedna z czynności, jaką możemy wykonywać jesienią.

Jesienna pielęgnacja ogrodu to czas zmian, które zachwycą nas następną wiosną.

Możemy zrobić to sami, ale równie dobrze jeśli nie mamy czasu, to pomocne nam będą usługi ogrodnicze.

Gdy jednak zdecydujemy się samodzielnie zająć przesadzaniem możemy na początku mieć pewien zamęt, bo nie wiemy, jak przesadzić drzewo tak, by go nie uszkodzić, a przede wszystkim, kiedy się za to zabrać.

Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy dużo pomocy w postaci stron internetowych czy poradników zajmującymi się tematami związanymi z arborystyką.

Sadzenie i przesadzanie drzew, czyli jak zazielenić miasta?

„Sadzenie i przesadzanie drzew i krzewów. Dobór drzew do miasta wobec zmian klimatycznych” to książka dla profesjonalistów, którzy zajmują się pielęgnacją drzew, a także dla wszystkich, którzy są zainteresowani uprawą drzew zgodnie z  najnowszymi wytycznymi. W poradniku dowiemy się o najnowszych technologiach, oraz o aktualnym stanie wiedzy arborystycznej.

Jeśli pierwszy raz w swoim życiu zajęliśmy się pielęgnacją drzew, nie wiemy jak je sadzić i przesadzać to książka może być dla nas dobrym źródłem wiedzy. Poza przytoczonymi w poradniku badaniami czytelnik odnajdzie praktyczną wiedzę, która pomoże mu we właściwej pielęgnacji drzew.

Przesadzanie drzew krok po kroku. Od czego zacząć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *