Oczko wodne poradnik

Projektowanie ogrodu Warszawa. „Oczko wodne”, czyli wszystko w jednym miejscu: inspiracje, projekty, budowa

Tytuł: Oczko wodne
Autor: Małgorzata Bogusławska, Agnieszka Wilkaniec
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Seria: Ogrodnik doskonały
Liczba stron: 120

Kiedy zabieramy się za projektowanie ogrodu, mamy w głowie mnóstwo pomysłów na to, jak nasza działka miałaby wyglądać. Zastanawiamy się, co posadzić, gdzie i w jakiej liczbie, co będzie ładnie wyglądało przed domem i z jakich krzewów posadzić żywopłot, żeby stał się naturalnym panelem dźwiękowym, który stłumi hałas dochodzący do nas z warszawskich ulic.

Czasem jednak mamy potrzebę urozmaicenia ogrodu tak, by stał się miejscem niepowtarzalnym. Marzy nam się fontanna, staw czy oczko wodne, bo widzieliśmy takie u kumpla i budowało klimat ogrodu, a my też chcemy codziennie słyszeć plusk wody i patrzeć na pomykające w przezroczystej toni piękne ryby.

Projektowanie ogrodu – oczko wodne

Projektowanie ogrodu - oczko wodne
Projektowanie ogrodu – oczko wodne

Projektowanie ogrodu Warszawa, czyli jak zbudować oczko wodne?

Problem zaczyna się już na początku, bo, gdy wiemy, że na pewno chcemy założyć taki zbiornik, zazwyczaj nie wiemy, jak to zrobić.

Szukanie dobrego projektu i sposobów na to, jak zbudować oczko wodne, jest na początku trudne. Możemy więc skorzystać z porad w Internecie albo z książek takich jak ilustrowany poradnik „Oczko wodne”, który krok po kroku opisuje nam etapy zakładania zbiornika wodnego.

Z tej książki dowiemy się np. jakie urządzenia techniczne potrzebne są w oczku wodnym, jak przygotować zbiornik z gotowej formy, oczko wodne z plażą oraz kaskadę i strumień, na jakiej głębokości sadzić poszczególne rośliny, a także  co zagraża oczku wodnemu, jak zwalczać choroby roślin wodnych i jak dbać o oczko wodne.

W poradniku są również przykłady aranżacji zbiorników wodnych, co może pomóc nam w znalezieniu inspiracji na projekt naszego oczka wodnego. Wielbiciele ogrodnictwa również znajdą tu coś dla siebie, gdyż zamieszczono tu opisy osiemdziesięciu roślin do zbiornika wodnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *