Mania mała ogrodniczka

Pielęgnacja ogrodu Warszawa. „Mania, mała ogrodniczka” pomoże ci zachęcić do tego twoje dzieci!

Tytuł: Mania, mała ogrodniczka
Autor: Popielarska Maja
Wydawnictwo: Muza S.A.
Data premiery: 2015-03-18
Liczba stron: 34

Nadchodzi wiosna. Słońce świeci cieplejszymi promieniami, ziemia pachnie rodzącym się na nowo życiem. Nasze ogrody zaczynają się budzić, a my rozpoczynamy wiosenne porządki.

Podczas gdy my grabimy, spulchniamy ziemię, sadzimy, to nasze dzieci biegają i mogą nam przeszkadzać. Ale zamiast na nie krzyczeć, możemy zaproponować im, żeby zasiały swoje ulubione kwiaty i warzywa, które najbardziej im smakują. Ale co zrobić, jeśli dzieci nie chcą pomóc w pielęgnacji ogrodu?

Pielęgnacja ogrodu wiosną – co trzeba zrobić?

„Mania, mała ogrodniczka” zachęca dzieci do pielęgnacji zieleni Warszawa

Książki to coś, co pomaga nam zdobyć wiedzę. Jeśli chcemy, by nasze rozbrykane dzieci pomogły nam w ogrodzie, ale wydaje im się to nudne, to możemy dać im najpierw książkę. „Mania, mała ogrodniczka” to książka, dzięki której dzieci nauczą się, jak uprawiać rośliny.

W książce znajdziecie plan ogrodu, schematy wzrostu roślin, zdjęcia, a także opowieść o przygodach Mani i jej brata Jasia po przeprowadzce do nowego domu, gdzie „sąsiadka, pani Rozalia, pokazuje rodzince, jak siać i sadzić, czym się różnią nasiona od sadzonek, kiedy które rośliny zaczynają rosnąć i jak o nie dbać. A przecież ogród to nie tylko rośliny, także zwierzęta”!

Pielęgnacja ogrodu – jak zachęcić dzieci do pomocy?

Pielęgnacja ogrodu - pomoc dzieci

Książka może być pomocna do zachęcenia dzieci do uczestnictwa w pielęgnacji ogrodu Warszawa. Dzięki temu ogród stanie się bardziej rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *