Pfron rewolucja we wpłatach

PFRON, rewolucja we wpłatach. Klimkiewicz Luiza

Wydawnictwo: Infor Biznes
Data premiery: 2016-07-29
Liczba stron: 224

Praktyczny przewodnik po wpłatach na PFRON. Wprowadza sposób obliczania poziomu zatrudnienia oraz ewidencjonuje sposób niepełnosprawności i szczególnej choroby pracowników w firmach, urzędach, jednostkach oświaty, zakładach pracy więziennej i firmach wydających zasiłki składkowe na PFRON.

Rewolucja w składkach PFRON: ulgi, nowe obowiązki i zmiany w procedurach. Kto skorzysta, kto zapłaci więcej? Czy mogę zgodnie z prawem obniżyć swoje składki? Od 1 lipca 2016 r. Wszystkie firmy opłacające składki na PFRON przejdą duże zmiany, ponieważ nie osiągnęły wymaganego poziomu zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych.

Obniżenie wpłaty na PFRON

Sposobem na obniżenie wpłaty, skorzystanie ze specjalnych obniżek jest kupowanie od pracodawców, którzy zapewniają wysoki wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Wraz z rozpoczęciem wakacji warunki, uzyskania tej preferencji ulegną zmianie. Będzie obowiązywała również nowa formuła odliczenia składki. Aby skorzystać z nowej recepty, będziesz musiał pamiętać o terminowym zamieszczaniu informacji o uldze. Ponadto sprzedawca będzie zobowiązany do prowadzenia ewidencji takich informacji. Limit zakresu płatności PFRON również zostanie zmniejszony z 80% do 50% kwoty wypłaty należnej.

Książka ta, to praktyczny przewodnik po zmianach. Na konkretnym przykładzie ekspert dowie się, jak prawidłowo obliczyć status zatrudnienia osób niepełnosprawnych w firmach, urzędach, jednostkach oświaty, zakładach pracy więziennej, a także w firmach przekazujących dotacje PFRON. Zobowiązani do zapłaty będą mogli obliczyć zoptymalizowaną płatność i uzyskać rabat – prawidłowo ustalą kwotę rabatu. Pomocnym do tego mogą być kalkulatory PFRON.

Deklaracje PFRON

Książka dostarcza odpowiedzi na następujące pytania:

  • jak uzupełnić miesięczne i roczne informacje o zatrudnieniu, deklaracja INF-1,
  • jak wypełnić deklaracje składane Zarządowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez pracodawców zobowiązanych do wpłat na ten Fundusz (DEK-I-0, DEK-I-a, DEK-I-b, DEK-I-u, DEK-II-a, DEK-II-b, DEK-II-u, DEK-W, DEK-R, DEK-Z),
  • jak wypisać informację dotyczącą kwot obniżenia wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ewidencji wystawionych informacji o kwocie obniżenia (INF-U i INF-1-u).

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *