Nie gryzę, nie biję, nie krzyczę

„Nie gryzę, nie biję, nie krzyczę” Elvén Bo Hejlskov

Ukąszenia, bicia, krzyki i inne trudne zachowania lub nieprawidłowości rozwojowe osób niepełnosprawnych są zwykle spowodowane nierealistycznymi wymaganiami, jakie stawia im ich otoczenie.

Bo Hejlskov Elvn udowodnił, że prawidłowe zrozumienie problemu i jego przyczyn może prowadzić do pozytywnych zmian w zachowaniu. Jego książkę można traktować jako praktyczny przewodnik, który zawiera prawidłowe sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz strategie edukacyjne, które pozwalają osiągnąć zamierzone rezultaty bez stosowania zakazów i kar. Zaproponowana przez Elvnę metoda „niskiego bodźca” daje szansę na znaczną poprawę jakości życia osób, które mają problemy z kontrolowaniem swojego zachowania, a także wpłynąć pozytywnie na funkcjonowanie bliskich (członków rodziny, wychowawców, opiekunów) wpływy.

Zaletą tej książki jest to, że od zespołu Downa po autyzm istnieją przykłady osób z różnymi niepełnosprawnościami rozwojowymi. Autor osobno omówił naturę problemu, a następnie wskazał rozwiązanie.

Samokontrola. To słowo pojawia się 71 razy w tej książce. Mają różne formy, odmiany i środowiska. To jest klucz. Kluczem do zrozumienia jest to, że pomagając innym odzyskać nowe życie, możemy nie tylko skutecznie zarządzać zachowaniem, ale co najważniejsze, możemy żyć życiem godnym szacunku.

O autorze: Bo Hejlskov Elvén pracuje jako psycholog kliniczny w Szwecji. Jest także niezależnym konsultantem i wykładowcą z zakresu autyzmu i trudnych zachowań. W 2009 roku Szwedzkie Stowarzyszenie Autyzmu przyznało mu nagrodę „Puzzle of the Year”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *