Autor: My Wspieramy

Rok: 2022

optymalizacja PFRON
Optymalizacja PFRON – poradnik dla firm.

Optymalizacja PFRON – Dla kogo jest E-book?

Z publikacji skorzystają szczególnie przedsiębiorcy oraz wszystkie osoby prowadzące własną firmę. Zawarte w niej informacje stanowią wskazówki, jak wprowadzić oszczędności i jak ograniczyć koszty związane z wpłatą do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zobowiązani do niej są wszyscy pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników. Oczywiście w przeliczeniu na pełny etat i nieosiągający wskaźnika zatrudnienia osób niesprawnych na poziomie 6%.

E-book może stanowić wskazówki dla pracowników, zajmujących się rozliczaniem z Funduszem, obliczaniem stanu zatrudnienia  oraz obliczaniem wysokości składki PFRON. Może być również pomocny dla wszystkich osób pracujących w dziale kadr i płac oraz wszystkich zainteresowanych zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Optymalizacja PFRON – czego dotyczy ebook?

Jest to praktyczny przewodnik opisujący, jak zacząć ograniczać koszty PFRON i jak wprowadzić oszczędności w firmie. Przedstawia w jaki sposób obniżyć wysokość wpłaty, jak pozyskać odpis na PFRON czyli ulgę oraz jak obliczyć wysokość składki na dany miesiąc, z uwzględnieniem całego stanu zatrudnienia oraz wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w przedsiębiorstwie, a także wysokości aktualnego przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego na dany kwartał.

Czytelnik dowie się, czym są schorzenia szczególnie utrudniające wykonywanie pracy i co oznaczają dla pracodawcy, gdy zatrudni pracownika z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności wynikającą z tych schorzeń.

Zawarte informacje w publikacji uwzględniają regulacje przepisów prawa, które obowiązują od 2018 r. Dotyczą zmian w zakresie procedur związanych z nabywaniem ulg i obowiązków ze strony sprzedającego.

Ulga przysługuje pracodawcom, którzy dokonają zakupu usługi lub produkcji z od firmy, która jest podmiotem uprawnionym. Jednocześnie spełnia odpowiednie kryteria, czyli osiąga wysoki wskaźnik zatrudnienia niepełnosprawnych.

Recenzowany e-book będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zainteresowani tematem optymalizacji kosztów PFRON. Chcą wdrożyć w swojej firmie sposoby obniżania wysokości składki do Funduszu Rehabilitacji.

Optymalizacja PFRON – dlaczego warto przeczytać E-book?

Zapoznając się z treścią e-booka czytelnik, dowiaduje się, co oznaczają poszczególne zagadnienia związane z optymalizacją kosztów PFRON. Dowiaduje się również jak obniżyć wysokość składki i jak zacząć generować oszczędności w firmie. Pracodawca, który jest zobowiązany do obowiązkowej miesięcznej wpłaty PFRON,  dowiaduje się, jak uzyskać odpis wpłaty PFRON. Jakie warunki musi spełnić, jak wysoką ulgę może otrzymać i kiedy ją wykorzystać w rozliczeniach z Funduszem.

E-book jest doskonałą pozycją dla wszystkich ludzi, którzy prowadzą swój większy lub mniejszy biznes i chcą ograniczać koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wpłata PFRON dla wielu może stanowić uciążliwe koszty, dlatego warto przeczytać publikację, aby poznać sposoby obniżenia i redukcji kosztów PFRON.


Kto jest zobowiązany do wpłat na PFRON?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *