MORDERCA JEST WŚRÓD NAS...CZYLI "NIGDY, PRZENIGDY" SARY SHEPARD

Morderca jest wśród nas.. czyli Nigdy, przenigdy. Sara Shepard

Wyobraź sobie, że każdy Twój ruch znajduje się pod ostrzałem czyjegoś zachłannego wzroku. Wyobraź sobie, że kolejny Twój krok, to krok wprost w lepkie macki niebezpieczeństwa. W końcu, wyobraź sobie, że znajdujesz się na celowniku…celowniku potencjalnego mordercy. Czujesz strach. Twoje tętno przyspiesza za każdym razem, gdy słyszysz za plecami czyiś cichy oddech. Widzisz cień, więc i serce groźnie łomocze, obijając się boleśnie o piersi. Każdy przyjaciel czy wróg, może bezwzględnie czyhać na Twoje życie. Nie możesz uciec. Musisz dzielnie walczyć. Prowadzić cichą wojnę w kłamstwa. Udawać kogoś, kim nie jesteś. 

Nastoletnia Emma nie ma łatwego życia. Odkąd osierocona, poprzez chorą psychicznie matkę, błąka się od jednej rodziny zastępczej do drugiej, nie wierzy, że kiedyś łaskawy los pochyli się również i nad nią, obdarowując ją porcją prawdziwego szczęścia. Jednak, wszystko diametralnie się zmienia w dniu, gdy dziewczyna, poprzez znaleziony przypadkowo w internecie filmik, dowiaduje się , że ma siostrę, w dodatku bliźniaczą. Emma, tworząc w głowie radosny scenariusz wspólnego życia z odzyskaną siostrą, nie przypuszcza, że przewrotny i złośliwy los, ma wobec dziewczyny zupełnie inny plan. Bliźniaczka Emmy – Sutton, zostaje zamordowana, a sama Emma, pod groźbą śmierci, musi wcielić się w jej osobę. 

W kolejnej książce z serii „The Lying Game”, Emma coraz bardziej wdraża się w szaleńcze życie swojej zmarłej siostry. Nie jest to jednak zadanie łatwe – Sutton Mercer nie należała bowiem do grupy grzecznych i ułożonych dziewcząt, które przykładnie pełniły obowiązki ukochanej córki i pilnej uczennicy. Wręcz przeciwnie, swoim przebojowym i silnym charakterem, Sutton nie jednej osobie znacznie zalazła za skórę, nierzadko łamiąc przy tym prawo. Emma, z każdym kolejnym dniem, poznaje bolesne fakty z życia zmarłej siostry, które świadczą o jej, nie zawsze czystych, zamiarach.

Dziewczyna, wśród tłumu podejrzanych osób, które mogły mieć przecież związek ze śmiercią Sutton, musi dzielnie grać rolę zmarłej bliźniaczki, nie raz igrając z prawdziwym niebezpieczeństwem, a przy tym, cały czas dążyć do odkrycia prawdy o śmierci Sutton. 

„Nigdy, przenigdy” Sary Shepard to ponowna dawka zaskakujących emocji. Autorka, w swojej kolejnej części książki, nie umniejszyła czytelnikowi radości płynącej z szybkich zwrotów akcji oraz ciekawej fabuły, która pochłania do tego stopnia, iż nieważna była w danej chwili nawet stygnąca herbata, która cierpliwie czekała tuż obok. Najważniejsza była Emma i jej walka z podstępnym  mordercą. 

Przyznam, że nie mam pojęcia, co książki z serii „The Lying Game” mają w sobie tak uzależniającego, ale jak przebrnie się przez pierwszy rozdział książki, to słowa stworzone przez autorkę tak pochłaniają, że nie sposób wrócić do naszej szarej rzeczywistości, aż do momentu przeczytania ostatniej kropki.

Może to nieprzewidywalność akcji, a może zaskakujące, a czasem i absurdalne zachowania Emmy (Sutton) i jej przyjaciółek, które tak dalekie były od wzorowości, sprawiły, że tak polubiłam tą serię. Bo trzeba zaznaczyć, iż postacie nakreślone przez autorkę są specyficzne: pozornie puste i zepsute, rozgrywające nieśmieszne zabawy kosztem cierpienia innych osób, ale zawsze wierne sobie i swojej przyjaźni. Myślę, że niejedna dziewczyna, chciałaby posiadać choć jedną, tak wierną przyjaciółkę, która zawsze gotowa byłaby stanąć murem, nawet w obliczu bolesnej kary. 

Jeśli szukasz w książce szybkiej i zaskakującej akcji, koniecznie poznaj Emmę i rozpocznij z nią szaleńczą walkę o przetrwanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *