medytacja książki o medytacji

Medytacja, najlepsze książki o medytacji. Za darmo w antykwariacie online

Książki o medytacji

Książki o medytacji stają się coraz bardziej popularne. Wielu z nas zaczęło doceniać orientalne metody relaksacji i zaczęło rozumieć siebie. Dlatego wymieniliśmy najlepsze książki o medytacji i uważności. Zapewniają podstawy tych metod, które pomogą Ci rozpocząć medytację i skupić się na życiu tu i teraz. Jeśli interesuje Cię któryś z tych tematów, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie!

Książki do medytacji, które każdy powinien przeczytać. Lista zawiera najlepsze tutoriale na temat tego, czym jest medytacja i jak zacząć. Wymienione tutaj książki o medytacji stanowią dobre wprowadzenie i wyjaśnienie medytacji. Ale skupiają się również na rozwoju duchowym, który jest bardzo ważny na drodze do pokoju.

Książka o medytacji dla początkujących. Medytacja – Clement Stephanie

Książka dla początkujących, którzy chcą dowiedzieć się, czym jest medytacja i jak ją stosować. Bardzo praktyczny przewodnik. Dzięki ćwiczeniom w tym podręczniku bardzo ciekawe i łatwe jest opanowanie podstaw medytacji. Wskazówki zawarte w tej książce pomogą ci zrobić pierwszy krok na drodze do samokształcenia.

Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli

Ajan Bram napisał wiele artykułów o medytacji i buddyzmie. „Mądrość mnichów buddyjskich. Od świadomej medytacji po eliminację lęku i myśli, to jedna z jego książek (i jedna z dwóch książek na naszej liście). Jeśli szukasz czegoś lekkiego i niedrogiego, to przyjdź Właściwe miejsce! Zadając konkretne pytania i odpowiadając na nie, Bram przybliża nas do świata praktyk Wschodu i nauk Buddy. Wszystko to, napisane bardzo łatwym do zrozumienia językiem i dużą dozą humoru, pozwala odkryć tajemnice i korzyści płynące z medytacji.

Mindfulness znaczy sati. 25 ćwiczeń rozwijających mindfulness

Uważność szybko stała się modna i popularna. Niestety mity i plotki często współistnieją ze sławą. Tomasz Kryszczyński swoją książką „Mindfulness znaczy sati” ratował dobre imię mindfulness. 25 ćwiczeń do kultywowania uważności”. Autor jest psychologiem i dyplomowanym nauczycielem uważności. Posiada wieloletnie doświadczenie na wielu uczelniach i ośrodkach medytacyjnych za granicą. W książce znajduje się 25 ćwiczeń, które pomogą Ci zacząć ćwiczyć uważność. Wspaniale jest, jeśli nie możemy skupić się na tym, co tu i teraz, nie możemy być zadowoleni z życia lub czuć się pod presją przez cały czas.

Siła medytacji. 28 dni do szczęścia – S. Salzberg

W tej książce autor wykorzystuje 30-letnie doświadczenie nauczyciela, aby pokazać, jak rozpocząć i kontynuować skuteczną praktykę medytacyjną. Salzberg gwarantuje, że wystarczy nam 20 minut, aby znaleźć spokój i odłączyć się od otaczającego nas świata. Jak to zrobić? Ta książka zawiera praktyczne porady: czym jest medytacja, jakie są jej zmiany i jakie są jej korzyści. „Siła Medytacji-28 Dni Szczęścia” to doskonałe wprowadzenie dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o medytacji.

Medytacja. Psychologia jogi w praktyce. Agata Róża poleca

Polecana książka przez Agatę Róża, specjalistkę od medytacji. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z medytacją, dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od książki „Medytacja”. Psychologia Jogi w Praktyce”. Tutaj poznasz podstawową terminologię z zakresu medytacji, która pomoże Ci w przyszłości czytać bardziej zaawansowane projekty. Autor wyjaśnia bardzo jasno całą treść medytacji i jej techniki. Nie znajdziemy tutaj skomplikowanych ćwiczeń i filozofii, ale zrozumiemy, jak medytacja wpływa na nas i co tak naprawdę oznacza z psychologicznego punktu widzenia.

Medytacja – Eliksir Trzeźwości – Navis Nord

Czytelnicy znajdą w tej książce bardzo szczegółowy opis elementów premedytacji (takich jak wychodzenie, odczuwanie ciała i relaksacja) oraz treści bezpośrednio związane z techniką medytacyjną. W kolejnych trzech rozdziałach podane są coraz bardziej szczegółowe wyjaśnienia, aby wyróżnić poszczególne etapy ćwiczenia techniki. Ta książka zawiera bardzo szczegółowe instrukcje, wiesz co robić, jak to robić i dlaczego to robić. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę poprzez medytację. Ale może również okazać się dobrym materiałem dla tych, którzy już medytują, aby lepiej zrozumieć tę praktykę.

Cud uważności – Thich Nhat Hahn

Bardzo polecam książkę „Cud uważności” każdemu mówi Agata Róża, kto chce rozpocząć przygodę poprzez medytację. Autor w prosty sposób wyjaśnia, jak ważne jest zwracanie uwagi na wykonywaną czynność i gdzie można medytować. Thich Nhat Hanh podzielił się cennymi technikami prawidłowego oddychania i zwrócił szczególną uwagę na to, co tu i teraz. „W przeszłości ludzie myśleli, że chodzenie po wodzie lub unoszenie się w powietrzu to cud, ale myślę, że prawdziwym cudem jest chodzenie po ziemi. Każdego dnia uczestniczymy w cudzie, którego nawet nie znamy: błękitne niebo, białe obłoki, zielone liście, dziecięca ciekawość Oczy-nasze własne oczy. Wszystko jest cudem.”

Medytacja wnioski

Medytacja nie oznacza trzymania się z dala od świata, w rzeczywistości oznacza coś przeciwnego. Oznacza to bycie bliżej świata: rozumienie go, kochanie i zmienianie go. Nasze książki o medytacji wymienione poniżej mogą cię nauczyć, jak to zrobić. Czytaj dalej, aby skorzystać ze wszystkich korzyści płynących ze sztuki medytacji dla naszego zdrowia. Medytacja jest coraz bardziej popularną techniką, jako sposób na radzenie sobie ze stresem, pozwala lepiej się skoncentrować i rozjaśnić myśli. To także niezwykle skuteczne narzędzie do utrzymania idealnej równowagi ciała i umysłu. Wszyscy medytujemy w taki czy inny sposób, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Dlatego lepiej będzie nauczyć się robić rzeczy w określonym celu. Medytacja to sposób na słuchanie wewnętrznego głosu naszej duszy.

Agata Róża, inspiracja do medytacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *