oznaczenie poziome miejsca dla niepełnosprawnych

Karta parkingowa dla niepełnosprawnych. Przewodnik po najważniejszych przepisach

Autor: Agencja My Wspieramy

Rok wydania 2023

Bariery architektoniczne utrudniają funkcjonowanie osób ze znacznie ograniczoną możliwością w samodzielnym poruszaniu się w ich codziennym życiu. Strome schody czy zbyt wąski chodnik może uniemożliwić osobie na wózku, dostanie się do urzędu, czy innej instytucji.

Niestety sam fakt posiadania niepełnosprawności nie pozwala na postój na miejscach parkingowych dla niepełnosprawnych. Do tego niezbędna jest karta parkingowa.

To właśnie ten dokument jest tematem e-booka. Omawiany przewodnik odpowiada na najczęściej zadawane pytania i zawiera cenne wskazówki, jak z prawidłowo korzystać z karty parkingowej.

karta parkingowa dla niepełnosprawnych
Karta parkingowa dla niepełnosprawnych.

Dla kogo jest przewodnik „Karta parkingowa dla niepełnosprawnych”?

E-book przeznaczony jest w głównej mierze dla osób niepełnosprawnych. Wyjaśnia kto i kiedy może korzystać z karty oraz jak ją załatwić.

Z publikacji skorzystają również asystenci osób niepełnosprawnych. Może również okazać się przydatna dla wszystkich osób pracujących w obszarze niepełnosprawności, w tym pracowników organizacji pozarządowych, MOPS czy opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Treść e-booka będzie pomocna dla członków rodziny osób niepełnosprawnych posiadających znacznie ograniczone możliwości w samodzielnym poruszaniu się. Dowiedzą się jak załatwić kartę parkingową i w jaki sposób może ułatwić ich wspólne wyjście na zakupy czy podczas załatwiania spraw urzędowych.

Czego dotyczy e-book „Karta parkingowa dla niepełnosprawnych. Przewodnik po najważniejszych przepisach”?

Nie każda osoba niepełnosprawna może posiadać kartę parkingową. Istotny jest stopień niepełnosprawności, rodzaj schorzenia, ale przede wszystkim zawarte na orzeczeniu wskazania do ulg i uprawnień. Pozycja rzeczowo i konkretnie odpowiada na takie pytania jak:

  • Komu przysługuje karta parkingowa dla niepełnosprawnych?
  • Jak załatwić kartę parkingową?
  • Gdzie złożyć wniosek o wydanie karty parkingowej dla niepełnosprawnych?
  • Jak wypełnić wniosek i jakie dokumenty dołączyć do wniosku?
  • Ile trwa wyrobienie karty parkingowej dla niepełnosprawnych?
  • Jakie są kary za bezprawne korzystanie z kart parkingowych?
  • Jakie uprawnienia daje karta parkingowa dla niepełnosprawnych?

Po zapoznaniu się z treścią omawianego E-booka osoba niepełnosprawna zdobędzie najważniejsze informacje dotyczące dokumentu, który może ułatwić jej codzienne życie, jeżeli porusza się ona autem.

Dlaczego warto przeczytać przewodnik „Karta parkingowa dla niepełnosprawnych”?

Niestety nadal wiele osób niepełnosprawnych, którzy mogą mieć kartę parkingową, nie korzysta z niej. Wynika to z tego, że nie wiedzą jakie uprawnienia daje ten dokument, a miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych są nierzadko zajmowane przez osoby nieuprawnione.

Czytelnik dowie się, kiedy i w jakich sytuacjach karta parkingowa może ułatwić mu życie. Dowie się również jakie kary grożą za postój na niebieskich kopertach bez ważnej karty i dlaczego to takie ważne.


Kto musi wyrobić kartę parkingową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *