pfron dofinansowanie do komputera

Legitymacja osoby niepełnosprawnej. Informator

Autor: Agencja My Wspieramy

Rok wydania: 2023

Tańsze przejazdy w transporcie kolejowym czy autobusowym to najczęstsze uprawnienia, z których korzysta osoba z niepełnosprawnością. Ma to znaczenie, gdy musi się ona znaleźć w konkretnym miejscu np. wizyta lekarska u specjalisty w innym mieście. Może ona również korzystać z ulgowych biletów w instytucjach świadczących usługi kulturalne, sportowe czy rozrywkowe. Ma to na celu zwiększenie dostępności i poprawę w jej codziennym funkcjonowaniu.

Legitymacja osoby niepełnosprawnej to nadrzędny temat E-booka. To krótki i praktyczny poradnik, który pomoże osobie niepełnosprawnej zdobyć informacje o tym, jak załatwić dokument i gdzie może z niego korzystać.

Dla kogo jest e-book „Legitymacja osoby niepełnosprawnej. Informator?”

Jak sugeruje tytuł, pozycja jest przede wszystkim kierowana do osób uprawnionych do posiadania legitymacji osoby niepełnosprawnej. Są nimi osoby posiadające status osoby niepełnosprawnej, czyli dysponujące aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności.

Publikacja jest również skierowana do opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy chcą korzystać z uprawnień.

legitymacja osoby niepełnosprawnej
Legitymacja osoby niepełnosprawnej.

Czego dotyczy informator „Legitymacja osoby niepełnosprawnej”?

Publikacja jest w formie poradnika. Ma na celu przybliżyć czytelnikowi wszystkie kwestie związane z wyrobieniem i korzystaniem z uprawnień za pomocą legitymacji osoby niepełnosprawnej.

Podejmuje takie zagadnienia jak:

  • jak wyrobić legitymację osoby niepełnosprawnej,
  • gdzie złożyć wniosek o wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej,
  • jakie dokumenty dołączyć do wniosku o wydanie legitymacji,
  • jak wygląda nowy wzór legitymacji osoby niepełnosprawnej,
  • jakie ulgi przysługują osobie posiadającej legitymację osoby niepełnosprawnej. 

Czytelnik dowiaduje się również, czym różni się legitymacja osoby niepełnosprawnej od legitymacji ZUS.

Poruszony został także aspekt internetowej legitymacji dla niepełnosprawnych, która ma jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z przysługujących ulg i uprawnień.

Dlaczego warto przeczytać e-book „Legitymacja osoby niepełnosprawnej co zyskasz”?

Ulgi i uprawnienia mają na celu ułatwienie funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Aby z nich mogły w pełni korzystać, przydatna jest legitymacja osoby niepełnosprawnej.

Osoba z niepełnosprawnością często poszukuje informacji na temat, jak i gdzie załatwić dokument. Publikacja odpowiada na te pytania w sposób jasny i konkretny.

To krótki poradnik, w którym czytelnik dowiaduje się w szybki sposób co zrobić, aby wyrobić legitymację dla niepełnosprawnych, i z jakich uprawnień będzie mógł korzystać. Dowiaduje się również, jakie informacje są zawarte na nowym wzorze legitymacji i z jakimi trudnościami może się spotkać, gdy nie będzie na niej symboli niepełnosprawności.


Informacje dotyczące legitymacji dla osób z niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *