jak dbać o byliny

Jak dbać o byliny? Skuteczna pielęgnacja zieleni. „Byliny w twoim ogrodzie”

Autor:

Grabowska Beata , Kubala Tomasz

Wydawnictwo:

Wydawnictwo Zysk i S-ka

Data premiery:

2010-02-09

Liczba stron:

472

Zakładając ogród chcemy się cieszyć jego pięknem przez większą część roku. Mile widziane są więc rośliny zimozielone albo takie, które kwitną lub mają ozdobne liście nawet jesienią, np. rośliny jedno- lub dwuletnie. Jak dbać o byliny, by długo cieszyły oczy swym wyglądem?

Jeśli marzy się komuś ogród, który nawet jesienią będzie cieszył oczy to dobrym pomysłem będzie posadzenie w nim bylin. Wiele ich gatunków pięknie wygląda nawet w październiku, dzięki czemu ogród jest pełen życia, po mimo, że większość roślin kończy swój okres wegetacji. Ale co zrobić, jeśli jesteśmy nowicjuszami w ogrodnictwie i nie wiemy, jak dbać o byliny?

Jak dbać o kwiaty, by jak najdłużej kwitły?

Pielęgnacja zieleni i porady, jak dbać o byliny

Jeśli nie wiemy, jak dbać o byliny, pomocne mogą być nam strony o tematyce ogrodnictwa, albo książki takie jak „Byliny w twoim ogrodzie”. Zostało w niej opisanych ponad 700 gatunków bylin.

Autorzy wybrali te, które mają małe wymagania uprawowe, dzięki czemu ci, którzy mają pierwszy raz do czynienia z ogrodnictwem będą mogli bez stresu zacząć uprawę pierwszych w swoim życiu roślin. (link do tekstu o pielęgnacji zieleni) Książka została również wzbogacona o przykłady krzewinek i półkrzewów, które mogą stać się częścią kompozycji ogrodowych wraz z bylinami.

Jakie rośliny posadzić i jak dbać o byliny? Garść porad w kilku słowach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *