łakocie synonim słodycze

Delicje i łakocie. Synonim raju dla podniebienia

Autor: Paulina Krajewska

Wydawnictwo: Helion

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 272

Każdemu smakoszowi słodyczy kojarzą się bardzo dobrze słowa: słodkości, pyszności, delicje, łakocie. Synonim szczęścia to nie słodycze, ale stanowią one miłą odskocznię od codzienności. Biorąc do ręki książkę Pauliny Krajewskiej możemy się spodziewać tylko jednego: będzie słodko i pysznie.

Kim jest autorka książki „Delicje i łakocie”? Synonim sukcesu dzięki rozwijaniu pasji

Autorka znana z bloga „Just My Delicious”, która przedstawia w nim wiele przepisów na różne dania, ale przede wszystkim na wypieki i słodkości, wydała książkę pod tytułem „Delicje i łakocie”. Synonim radości z tego co się robi – tym właśnie jest ta książka. Dzięki niej wyczarować można wiele pyszności. Autorka zajmuje się stylizacją jedzenia do sesji zdjęciowych, które także sama robi, ponieważ jest również fotografką. Sama tworzy przepisy, nie tylko dla siebie, czytelników i dzieci, ale także dla marek. Dzięki temu, że Paulina Krajewska zajmuje się fotografią, książkę nazwać można foto albumem słodkości, ponieważ zdjęcia zawartych w niej przepisów są piękne i prawdziwe, w pełnym stopniu oddają prawdziwe smakowite arcydzieła.

Lody, ciasta, napoje i inne łakocie. Synonim słodkiej uczty

Przede wszystkim książka dzieli się na trzy części, rozdziały, a są to: „małe łakocie”, „duże łakocie”, oraz „łakocie do picia”. Jak same nazwy wskazują wiadomo, czego się spodziewać w danej części, co jest naprawdę pomocne podczas szukania danych smakołyków. Nie trzeba wertować całej książki, aby znaleźć na przykład naleśniki, ciasta czy napoje, wystarczy otworzyć książkę na dany rozdział.

Małe łakocie to na przykład lody, zimową porą ciepłe to jedna z lepszych rzeczy, jakie można sobie wymarzyć. O każdej porze roku można wyczarować wybrane przez siebie rodzaje i smaki, między innymi dzięki dostępnym owocom. Kremy czy naleśniki zalicza się także do tej kategorii ze względu na wielkość, ale również szybkość przygotowania.

Duże łakocie to ciasta jak babki, babeczki, chałwy czy batony do wykonania, których potrzeba już więcej czasu, ale również są one większe i pewnie, dlatego trafiły właśnie pod ten dział. Korzystając z książki można przygotować pyszny deser na każdą okazję oraz na poprawę humoru. Cóż lepiej poprawi humor jak nie czekolada, a przepisów z tą słodkością nie brakuje.

Łakocie do picia jak sama nazwa wskazuje zawiera napoje zarówno orzeźwiające jak i rozgrzewające. O każdej porze roku można wyczarować dla siebie i znajomych czy rodziny smaczne picia, które w zależności od potrzeby albo schłodzą w gorące dni, albo ocieplą w zimne i mroźne. Znaleźć można na przykład bezalkoholowe piwo imbirowe, które smakować może tak w zimne jak i gorące dni, koktajle czy lemoniady owocowe, które zachwycą smakiem sezonowych owoców i wiele innych.

Owsiane przekąski to także łakocie. Synonim słodyczy nie zawsze łączy się z cukrem

Królestwo smakołyków z historią

Każdy z przepisów ma swoją historię, którą autorka w kilku zdaniach opisała. Dzięki temu można zapoznać się z jego pochodzeniem lub okolicznością powstania, co ściśle wiąże się z życiem autorki. Przepisy zawierają także informacje, jakich składników, w jakiej ilości użyć, oraz czas wykonania, co w wielu przypadkach jest istotne. Są także wskazówki dla osób, które szukają wersji light. Dowiedzieć się można, czym zastąpić składniki, aby słodkości nie były tak słodkie czy tuczące.

Delicje to nie tylko nazwa słodkości, ale również ciasto, które można przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *