zbiorniki na szambo

Zbiorniki na szambo czy podłączenie do sieci? Wodociągi i kanalizacja. Część 2

Zbiorniki na szambo, kanalizacja, przydomowa oczyszczalnia - co wybrać? Podręcznik "Wodociągi i kanalizacja. Część 2" Z. Heidrycha szczegółowo wyjaśnia temat kanalizacji i odprowadzania nieczystości.

Tytuł: Wodociągi i kanalizacja. Część 2

Autor: Zbigniew Heidrich

Wydawnictwo WSiP

Rok wydania: 1999

Rodzaj okładki: Miękka

Podręcznik jest kompendium wiedzy na temat nieczystości płynnych i tego wszystkiego co jest z nimi związane. Omówione są rodzaje ścieków, i które z nich można poddać recyklingowi ścieków.

Zbiorniki na szambo, kanalizacja, oczyszczalnie ścieków, co o nich wiemy?

Dzięki tej książce dowiemy się więc, jakie są rodzaje nieczystości i czy na pewno zawsze są one niemożliwe do uzdatnienia i wykorzystania? Taka wiedza może stać się użyteczna dla każdego, gdyż pomaga znaleźć rozwiązanie na pozbycie się nieczystości i wybór odpowiedź na pytanie: zbiorniki na szambo czy kanalizacja? Jak właściwie gospodarować wodą i ściekami? Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych wydatków, a ponadto możemy zrobić coś dobrego dla środowiska. Od dawna wiadomo, że wody na naszym globie jest coraz mniej, więc jeśli uzdatnione ścieki wykorzystamy podlewając ogród czy myjąc taras spowodujemy, że zużyjemy mniej wody pitnej, która potrzebna nam jest do przygotowywania większości posiłków czy do picia. Bez niej po prostu byśmy umarli, a tak, gdy będziemy mieć wiedzę na temat uzdatniania ścieków, to nie tylko zaoszczędzimy na opróżnianiu szamba, ale ograniczymy również niepotrzebne zużycie bieżącej wody.

Zbiorniki na szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków: co wybrać?

Każdy z nas, gdy budował dom rozglądał się na pewno za najlepszym dla siebie sposobem na odprowadzanie ścieków i zastanawiał się, czy lepiej będzie zapłacić za wywóz szamba po wcześniejszym zainstalowaniu zbiornika na szambo? Czy założyć coraz bardziej popularną przydomową oczyszczalnię ścieków?

Problem pod tytułem „co jest lepsze” jest stary jak świat. Kiedy jeszcze nikt nie mówił o tym, że można posiadać własną przydomową oczyszczalnię, wybór był niby prostszy (zbiornik na szambo/kanalizacja), choć to nie do końca prawda. Jeśli mieliśmy jednorodzinny domek i była możliwość podłączenia się do kanalizacji, to również się wahaliśmy między płaceniem za opróżnienie zbiornika na szambo i pilnowaniem, by w odpowiednim momencie zamówić usługę asenizacyjną, a tym, żeby ścieki spływały sobie rurami gdzieś daleko w otchłań wijących się pod miastem kanałów.

I w końcu wybraliśmy z lepszym lub gorszym skutkiem kanalizację lub zbiornik na szambo i liczyliśmy na to, że wszystko będzie działać sprawnie, ale teraz  wybór możliwości, co zrobić ze ściekami jest znacznie większy.

zbiornik na szambo
Zbiorniki na szambo mogą mieć różne kształty

Zbiorniki na szambo i nie tylko. Jak funkcjonuje kanalizacja?

Ponad to w podręczniku zawarte są informacje na temat rodzajów kanalizacji, instalacji kanalizacyjnych, pompowni ścieków i osadów, czy lokalnych urządzeń kanalizacyjnych.

Dowiemy się, więc jak funkcjonuje kanalizacja? I w jaki sposób działają urządzenia służące do oczyszczania ścieków.

W tym podręczniku mamy omówione zarówno odbiorniki ścieków, jak i rodzaje oczyszczalni, więc wiadomości zawarte w książce mogą być pomocne w podjęciu najlepszej dla nas decyzji. Nie będzie trzeba kierować radami sąsiadów, którzy mówią, że temu szambo źle działa, innemu przydomowa oczyszczalnia, a jeszcze inny zacznie narzekać na wciąż zapychającą się kanalizację. Dzięki tej książce dostaniemy potrzebną w takich wypadkach wiedzę techniczną, dzięki której łatwiej nam będzie wybrać sposób odprowadzania ścieków odpowiedni dla naszego gospodarstwa domowego. Poza tym, gdy taką wiedzę będziemy umieli wykorzystać nie polegniemy gdy przydomowa oczyszczalnia, czy zbiorniki na szambo będą potrzebować jakiejś małej naprawy.

Zbiornik na szambo a przydomowa oczyszczalnia – krótkie porównanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *