kalkulator wynagrodzenia

Schorzenia szczególne — PFRON. Poradnik dla zatrudniających osoby niepełnosprawne

Autor: Agencja My Wspieramy

Rok 2022

Schorzenia szczególne – PFRON. Poradnik dla zatrudniających osoby niepełnosprawne – to nowa publikacja e-booka, którą powinien mieć w swojej kolekcji każdy, kto prowadzi swój biznes lub jest odpowiedzialny za rozwój i finanse firmy, w której pracuje. Powinni dotrzeć do niej także ludzie związani ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i same osoby z orzeczeniem. Dlaczego?

schorzenia szczególne PFRON
Schorzenia szczególne PFRON a zatrudnienie niepełnosprawnych.

Zatrudnienie osób z niepełnosprawnością a zmniejszenie wpłat PFRON

Koszty związane z prowadzeniem własnej działalności dotykają każdego pracodawcę. Dla niektórych mogą być one dość uciążliwe. Zwłaszcza gdy dochodzi do nich wpłata PFRON. Obowiązuje ona w przypadku firm, które zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełen etat i nie osiągają wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych 6%.

Jednym z rozwiązań jest zatrudnienie pracowników z niepełnosprawnością. W zależności od rodzaju schorzeń, jakie będą posiadać, pracodawca ma dodatkowe uprawnienia i wsparcie ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tematem przewodnim recenzowanej pozycji są schorzenia specjalne i szczególnie utrudniające wykonywanie pracy oraz co dokładnie oznaczają dla pracodawców.

Dla kogo jest e-book Schorzenia szczególne — PFRON. Poradnik dla zatrudniających osoby niepełnosprawne

Jak już możemy zauważyć w tytule, pozycja kierowana jest przede wszystkim do pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnością. Podejmuje ona bardzo istotne dla nich zagadnienia, które realnie mogą wspomóc i rozwinąć działania firmy, ograniczając przy tym koszty związane z zatrudnieniem pracownika lub wpłatą PFRON.

Po e-booka może również sięgnąć sama osoba z niepełnosprawnością. Są to sprawy, które dotyczą jej bezpośrednio oraz jej zatrudnienia.

Pozycja może być również przydatna dla pracowników działu księgowego lub kadrowego. Poruszane są w niej kwestie związane z obliczaniem wysokości wpłaty PFRON. Można dowiedzieć się  jak otrzymać dofinansowanie z Funduszu Rehabilitacji na wynagrodzenie pracowników niepełnosprawnych.

Dlatego dla tych wszystkich osób pozycja może stanowić cenny przewodnik po meandrach wiedzy o zatrudnieniu pracowników z orzeczeniem.

Czego dotyczy e-book: Schorzenia szczególne — PFRON. Poradnik dla zatrudniających osoby niepełnosprawne?

Książka jest kolejną pozycją, która odpowiada na najczęściej zadawane pytania przez pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Podejmuje takie zagadnienia jak:

  • czym są schorzenia specjalne i szczególne oraz co oznaczają dla pracodawców?
  • kto ma obowiązek wpłaty PFRON?
  • jak wyliczyć wysokość składki PFRON?
  • jak obniżyć wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych i jak prawidłowo obliczać jego poziom w firmie przy zatrudnieniu osób ze schorzeniem szczególnym?
  • komu przysługuje i jak otrzymać dofinansowanie do wynagrodzenia pracowników z niepełnosprawnością?
  • ile pracodawca może otrzymać pomocy finansowej z PFRON, zatrudniając osobę niepełnosprawną ze schorzeniem specjalnym?

E-book – Schorzenia szczególne PFRON – odpowiedź na obawy pracodawcy

Choć dużo się dzieje w zakresie propagowania wiedzy o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych i podejmowane jest mnóstwo działań w celu zwiększenia ich aktywizacji zawodowej, to niestety nadal nie przekłada się to na konkretne zmiany w tym zakresie. Stąd nasza pozycja e-booka.

Chcemy dotrzeć z konkretnymi informacjami do pracodawców. Wyjaśnić niejasne dla nich sprawy związane z zatrudnieniem pracowników niepełnosprawnych i pozbawić ich lęku z tym związanego.

zatrudnienie osób niepełnosprawnych
Zatrudnienie osób niepełnosprawnych a wsparcie pracodawców.

Dlaczego warto przeczytać e-booka: Schorzenia szczególne — PFRON. Poradnik dla zatrudniających osoby niepełnosprawnej?

Publikacja przedstawia w jasny i przejrzysty sposób jak korzystać z uprawnień PFRON przy zatrudnieniu osób niepełnosprawnych ze schorzeniem specjalnym czy szczególnie utrudniającym wykonywanie pracy. Wyjaśnia wszystkie poruszane zagadnienia w taki sposób, by były zrozumiałe dla każdego, kto sięgnie po książkę. Odpowiada na pytania, które najczęściej zadają nam właściciele firm, zgłaszając się do agencji pracy osób niepełnosprawnych My Wspieramy.

Recenzowany e-book powinien być pozycją, po którą sięgnie każdy pracodawca choćby po to, by mieć świadomość różnych rozwiązań w biznesie. Często te rozwiązania przynoszą korzyści dla obu stron: firmy i pracownika.

Chcesz wiedzieć więcej o zatrudnieniu osób z niepełnosprawnością i profitach dla firm z tego tytułu? Zajrzyj do recenzji e-booka dotyczącej optymalizacji PFRON. Omawiane w nim są szerzej zagadnienia związane z pracą osób z orzeczeniem.


Uprawnienia pracownicze osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *